1- İDEAL HAVUZ ÖLÇÜSÜ:
Soran Havuz ’un yıllardır tecrübe ile üstlendiği havuz yapım işinde villa havuzları için minimum ölçü değeri 32 – 50 m2 arasında olması gerekir. 8×4 ya da 5×10 ölçülerinde yapacağınız bir havuz tüm ihtiyaçlarınıza cevap verecek ölçüde olacaktır. Havuz içerisine ekleyeceğiniz akıntıya karşı sistemi ya da su perdesi gibi aksesuarlar havuzunuzdan daha fazla keyif almanızı sağlayacaktır. Soran Havuz olarak, garantili havuzları sizin için en uygun fiyata yapmaya devam edeceğiz.

2- GARANTİLİ İŞ İLE AZ SU TÜKETİMİ:
“Havuz çok fazla su tüketir” sözü efsane bir sözdür. Doğru değildir. Kaliteli ve su sızdırmayan bir havuzun yıllık su maliyeti çok düşük rakamlarla telaffuz edilebilir. Örneğin Soran Havuz olarak Liner sistemde yaptığımız %100 su sızdırmaz havuzlar sayesinde aynı suyu yıllarca kullanabilirsiniz. Sıcak havalarda ve yüzme vakitlerinde eksilen mini miktar su tekrar ilave edilebilir. Gerekli bakım şartları sağladığı takdirde, yıllar boyu doldurulan su güvenle ve sağlıklı biçimde kullanılır.


3- HAVUZ DERİNLİK STANDARTLARINA UYUN!

Yaptığınız havuz projelerinde özellikle ebeveynli ailelerin dikkat etmesi gereken en önemli husus; havuz derinliğinin Avrupa standartlarında olmasıdır.  İdeal derinlik: 1.50 – 1.60 arası yükseklik ölçüsüdür.
Çocukların korkusuzca yüzme öğrenmelerini sağlamak ve keyifli bir yüzme için bu standart kâfidir. Zaten sosyal havuzlarda 1.55 üzeri derin havuzlarda cankurtaran bulundurulması zorunludur.


4- HAVUZ BAKIMI MALİYETİ DÜŞÜKTÜR.
Havuzumuzun işlemi bitip, masmavi olarak size teslim edildikten sonra, İstanbul içindeki tüm müşterilerimizin aylık periyodik bakımlarını Soran Havuz yapıyor. Ancak yurtdışı ve şehir dışında yaptığımız tüm havuz projelerimizde müşterilerimize bakım ve ilaçlama eğitimi veriyoruz. “aylık havuz bakımı çok büyük paralara mal olmaktadır” sözü kesinlikle gerçek değildir. Havuzun kimyasal ya da elektrik harcaması aylık ortalama: 100 ile 120 TL arasındadır. Yani söylenenin aksine, havuz bakım maliyeti düşüktür.
İyi tasarlanmış bir havuzda, doğru filtrasyon sistemi ve doğru çevre düzenlenmesi ile havuza haftada sadece 1 – 2 saat ayırmanız yeterli olacaktır.