Soran havuz olarak havuz imalatı yanında, sauna imalatımız da mevcuttur.
En kaliteli ürünler sayesinde havuz yapan müşterilerimizin sauna ihtiyaçlarını minik bir kar ile yaparak tüm ihtiyaçlarınızı karşılıyoruz.
Sauna’da kullandığımız Avrupa mali malzeme ve kaliteli ağaç türleri sayesinde uzun yıllar kullanacağınız bir saunaya sahip olabilirsiniz.

– Helo, Harvia, Arlino, Narvi, Finncore, Mondex marka sauna soba seçeneği
– Tempered kırılmaz cam kapı ve pencerelerle montaj imkânı
– Sauna dış cephe ısı izolasyon desteği
– Sauna etrafı İzocam ile komple sargı imkânı
– 3 farklı ağaç türü kullanımı ve 12 yıllık sauna montaj ekibi ile saunaya servet ödemenize gerek yok!

Saunanın Faydaları

Memorial Antalya Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ahmet Turan Aydın, sauna kullanımının yararları ve doğru kullanımının önemi hakkındaki açıklaması:
Sauna, terleme yoluyla vücuttan toksin maddelerin atılmasını ve ciltteki gözeneklerin temizlenmesini sağlar. Saunadaki sıcak ve kuru hava ile aniden karşılaşmanın doğrudan etkisi, kalp ve dolaşım sistemine olmaktadır. Sauna ortamında cildin kan dolaşımında % 5-10, kalp kan atımında % 60-70 oranında artma olmaktadır. Bunun yanı sıra kaslar gevşeyerek rahatlar, yorgunluk ve stres ortadan kalkar.
Saunanın sağladığı stres azaltma özelliğinin yanı sıra, vücuttaki antikor üretimi de artarak bağışıklık sistemini güçlendirmektedir. Astım, kronik bronşit, cilt hastalıkları, hormonal bozukluklar, uykusuzluk ve depresyonun tedavisinde de yararlı olan sauna banyosu sayesinde, özellikle romatizmal hastalıklarda eklem ağrısı ve hareket kısıtlığı, %40-70 oranında azalmaktadır. Doğru uygulanan sauna banyosu, kas ve eklem hastalıklarında sıcak tedavisi olarak kullanılmaktadır. Kas ağrıları, krampları ve eklem kireçlenmeleri olan hastalarda, yumuşak doku ve eklemlerde yaptığı yumuşatma etkisi ile yararlıdır. 2010 yılında İtalya’da yapılan ve Amerikan Fizik Tedavi Derneği’nde yayınlanan bir yazıda; düzenli sauna sıcak tedavisinin eklem ağrısını azalttığı, hareketi artırdığı ve hastanın daha az ilaç kullanmaya başladığını ortaya koymuştur.